Wyszukiwarka:
Bądź na bieżąco z promocjami:


Podziel się    

Zielona Kawa : Naukowcy sprawdzili, jak szybko schudnąć...

 

Obecnie istnieje tak dużo różnego rodzaju specyfików wyszczuplających, że w wielu przypadkach trudno jednoznacznie stwierdzić, czy ich działanie jest rzeczywiście skuteczne. Aby tego dowieść, trzeba bowiem przeprowadzić badania naukowe. Została im poddana zielona kawa, co do której dietetycy są przekonani, iż zapewnia skuteczne odchudzanie.

Zielona kawa,  to ziarna kawy niepoddane procesowi palenia, a tym samym posiadające swoje naturalne cechy. Sprzedaje się ją jako zielona kawa w tabletkach lub zielona kawa w kapsułkach. Zawiera ona w sobie kofeinę zwiększającą metabolizm organizmu, jednak głównym składnikiem, który decyduje, że zielona kawa pozwala na szybkie i proste odchudzanie, jest kwas chlorogenowy. Dzięki temu, że ziarna nie przeszły obróbki cieplnej, posiadają w sobie zwiększone stężenie kwasu chlorogenowego. Pozytywny wpływ zielonej kawy na utratę tkanki tłuszczowej u człowieka dowiedziono poprzez eksperyment na myszach, o którym piszemy poniżej.

Eksperyment -  Zielona Kawa czy naprawdę  działa ? 

Jeden z eksperymentów badających działanie kwasu chlorogenowego w kontekście odchudzania przeprowadzono na myszach, a jego wyniki opublikowano w 2005 roku w magazynie „BMC Complementary and Alternative Medicine”. Zwierzęta podzielono na kilka różnych grup, z których jedną karmiono pożywieniem z ekstraktem z kwasu chlorogenowego, drugiej podawano karmę z kofeiną, w przypadku trzeciej grupy jedzenie zawierało dodatkowo jeden z popularnych na rynku preparatów na szybkie odchudzanie, a czwarte karmiono ekstraktem z zielonej kawy. Eksperyment trwał 2 tygodnie, po czym zmierzono  tkankę tłuszczową.

Okazało się, że największe spadki masy ciała odnotowano u zwierząt, które otrzymywały pożywienie z ekstraktem z zielonej kawy, zaś w innych grupach spadki znajdowały się na stosunkowo niskim poziomie. Najgorsze efekty odnotowano u mysz z grupy otrzymującej preparat na odchudzanie, a nieco lepsze wyniki zauważono u zwierząt przyjmujących kwas chlorogenowy. Mając na uwadze fakt, że DNA myszy jest niemal bliźniaczo podobne do DNA człowieka, można stwierdzić, że zielona kawa w dużym stopniu przyczynia się do utraty wagi i tkanki tłuszczowej w organizmie.

Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy

powrót

Podziel się    


freshweb.pl 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook google plus blog