Wyszukiwarka:
Bądź na bieżąco z promocjami:


Podziel się    

Zbilansowana dieta - co to jest i na czym polega

Wielu z nas zapewne niejednokrotnie słyszało o zbilansowanej diecie, za sprawą której można nie tylko schudnąć, ale również polepszyć swoje zdrowie. Niestety często nie zdajemy sobie, czym tak naprawdę ona jest i z czego powinno się składać. Aby wyjaśnić tę kwestię, polecamy lekturę poniższego artykułu.

Produkty spożywcze

Ogólnie rzecz ujmując, można stwierdzić, że celem zbilansowanej diety jest dostarczenie organizmowi wraz z pożywieniem najbardziej potrzebnych składników odżywczych, które zapewniają mu efektywne funkcjonowanie. Tego typu dieta musi być więc różnorodna i składać się z wielu elementów. Za jej podstawę uznaje się produkty zbożowe, ze szczególnym uwzględnieniem ciemnego pieczywa, płatków owsianych, makaronów, ryżu i ziemniaków. Powyższe produkty powinny być codzienną podstawą zbilansowanej diety, podobnie jak warzywa i owoce zawierające szereg witamin i duże ilości błonnika. 4-5 razy w tygodniu należy spożywać ryby, które dostarczają wartościowe kwasy tłuszczowe omega-3. Jeśli chodzi o tłuszcze, to należy zrezygnować ze wszelkiego rodzaju olejów na rzecz oliwy z oliwek oraz tranu. Nieco rzadziej powinno się jeść mięso oraz nabiał, w tym mleko, sery i jogurty. Zbilansowana dieta wyklucza natomiast wszelkiego rodzaju słodycze, fast foody, posiłki z paczki i słodkie napoje, które przyczyniają się tycia. Zamiast nich warto spożywać prozdrowotne zioła i napoje, takie jak np. Zielona Kawa Green Coffee.

Efekty zbilansowanej diety

Dlaczego koszyk wymienionych powyżej produktów można nazwać zbilansowaną dietą? Ponieważ dzięki niemu można w odpowiednich proporcjach dostarczyć organizmowi podstawowe składniki odżywcze, a więc węglowodany, białka, witaminy, minerały, zdrowe tłuszcze oraz błonnik. Niezwykle istotna w kontekście zbilansowanej diety jest również woda, która bierze udział w wielu ważnych procesach zachodzących w organizmie. Za sprawą zbilansowanej diety może on sprawnie funkcjonować, pracując efektywnie przez całą dobę, co sprawia, że każdego dnia mamy energię do działania, jesteśmy odporni na choroby i infekcje, a nasz umysł i ciało działają skutecznie od momentu przebudzenia do zaśnięcia.

Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy

powrót

Podziel się    


freshweb.pl 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook google plus blog