Wyszukiwarka:
Bądź na bieżąco z promocjami:


Podziel się    

Jak radzić sobie z napadami apetytu?

Nadmierny apetyt bardzo często bywa przeszkodą w skutecznym odchudzaniu. Szczególnie, jeśli decydujemy się na drastyczne kuracje odchudzające. Wówczas efekt jo-jo będzie gwarantowany, ponieważ po zniechęceniu do konkretnej rygorystycznej diety bardzo często „nadrabiamy to w kuchni”. Jeśli chcesz skutecznie schudnąć, poznaj sposoby, dzięki którym zapanujesz nad napadami głodu.
 
1. Jedz częściej, ale mniejsze porcje
 
Jeżeli nie chcesz odczuwać skutków napadów apetytu, nie dopuść do głodu. Dlatego też jedz częściej - w regularnych odstępach czasu, pamiętając przy tym o mniejszych porcjach. Dzięki temu Twój organizm przyzwyczai się do systematyczności i nie będzie gromadził zapasów, na wypadek gdyby nie otrzymał źródła energii. Ponadto takie regularne jedzenie pozwoli także na uregulowanie przemiany materii, dzięki czemu odchudzanie będzie przebiegać znacznie szybciej.
 
2. Wybieraj produkty bogate w błonnik
 
Błonnik nie dostarcza żadnych składników odżywczych, ale jest świetną substancją balastową. Świetnie reguluje pracę jelit, poprawiając ich perystaltykę. Zapobiega zaparciom, a przy tym hamuje apetyt. Warto bowiem wiedzieć, że błonnik pod wpływem wody pęcznieje w żołądku. Dzięki temu skutecznie tłumi apetyt, zapobiegając napadom głodu.
 
3. Hamujące apetyt preparaty wspomagające odchudzanie
 
Z tłumieniem apetytu doskonale radzą sobie specjalne preparaty, których celem jest wspomaganie odchudzania. Wystarczy zażyć je na ok. 20-30 minut przed posiłkiem, by odczuć pozytywne efekty ich działania. Najogólniej rzecz ujmując dochodzi do przekształcenia mechanizmu głodu w mechanizm sytości, dzięki czemu możemy zjeść mniej, a mimo to nie będziemy głodni. Ale są też i takie specyfiki, które ograniczają wchłanianie węglowodanów, a jednocześnie kontrolują poziom glukozy. Dzięki temu przyspieszają spalanie tłuszczu oraz zapobiegają podjadaniu. Doskonałe efekty daj zażywanie preparatów na bazie zielonej kawy. 
 
To tylko zaledwie kilka z propozycji, jeśli chodzi o tłumienie apetytu. Najważniejsze, by takie działania połączyć z racjonalną dietą. Nie zaszkodzi również aktywności fizyczna, dzięki której utrata masy ciała będzie efektywniejsza. 
 
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy

powrót

Podziel się    


freshweb.pl 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook google plus blog