Wyszukiwarka:
Bądź na bieżąco z promocjami:


Podziel się    

Jak przyspieszyć metabolizm organizmu

Metabolizm, czyli inaczej przemiana materii, polega na „konsumowaniu” przez organizm kalorii dostarczanych w pożywieniu. Im szybciej on przebiega, tym więcej energii się spala, co sprawia, że nawet gdy jemy więcej, nie tyjemy. Jak zatem sprawić, aby ten proces stał się bardziej efektywny?

Jedz małe, ale częste i regularne posiłki

Jednym z najlepszych sposobów na polepszenie metabolizmu jest regularne spożywanie niewielkich posiłków. Jeżeli jemy 5-6 razy dziennie, nie objadając się przy tym, dostarczamy tym samym organizmowi taką ilość kalorii i składników odżywczych, aby mógł on je bez problemu przetrawić. W ten sposób przemianie ulega jeśli nie większość, to przeważająca część spożywanych pokarmów. Ważne jest zatem, aby się nie głodzić, ponieważ wówczas organizm „zjada sam siebie”, co wynika z faktu, że proces metabolizmu przebiega w każdej chwili naszego życia, dlatego jeśli organizm posiada niedobór kalorii i składników odżywczych, zmuszony jest czerpać energię ze swoich mięśni. Z kolei objadanie się sprawia, że organizm nie jest w stanie przetrawić całego pokarmu, w efekcie czego odkłada się on jako tkanka tłuszczowa, co doprowadza do przybrania na wadze.

Uprawiaj ćwiczenia fizyczne

Innym doskonałym sposobem na przyspieszenie metabolizmu są regularne ćwiczenia fizyczne, w szczególności aerobowe, czyli bieganie, jazda na rowerze, gry zespołowe czy pływanie. Wysiłek fizyczny powoduje bowiem, że organizm spala kalorie o wiele szybciej, gdy pracuje w normalnym trybie, co doprowadza do szybkiego i efektywnego chudnięcia. Ponadto nie należy przesadzać z alkoholem i cukrem, ponieważ oba te specyfiki doprowadzają do spowolnienia metabolizmu. Szybszą przemianę materii można uzyskać również poprzez wysypianie się, a także poprzez spożywanie dużych ilości wody. W tym celu poleca się też zioła, herbatę i kawy odchudzające typu Leptin Green Coffee Zielona Kawa

Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy

powrót

Podziel się    


freshweb.pl 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook google plus blog