Wyszukiwarka:
Bądź na bieżąco z promocjami:


Podziel się    

Jak ograniczyć wchłanianie węglowodanów?

Chcesz zwalczyć nadmiar kilogramów? Wyeliminuj z codziennego jadłospisu „złe” węglowodany. To one sprawiają, że dostarczasz pustych kalorii, w efekcie czego masa ciała wzrasta. Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób ograniczyć wchłanianie cukrów, dzięki czemu odchudzanie będzie efektywniejsze, sprawdź najlepsze sposoby.
 
Kiedy węglowodany zamieniają się w tłuszcz?
 
Warto mieć świadomość, że proces trawienia węglowodanów rozpoczyna się już w jamie ustnej. Za ich rozkład odpowiada amylaza ślinowa (ptialina). Wstępne rozłożenie sprawia, że cukry docierają do żołądka, a następnie do dwunastnicy. Tam są rozkładane przez enzym trzustkowy. Z polisacharydów tworzą się dwucukry, które wędrują do jelit. Tam są rozkładane na cukry proste i zostają przetransportowane do wątroby, gdzie zostają zamienione w glukozę. W takiej postaci węglowodany wykorzystywane są jako energia, a jeśli jest ich zbyt dużo, magazynowane są w tkankach pod postacią tłuszczu.
 
Ograniczenie wchłaniania węglowodanów jest możliwe
 
 Zmniejszenie wchłaniania węglowodanów prowadzące do zablokowania procesów prowadzących do przemiany cukrów w tłuszcz musi odbyć się na poziomie jelita cienkiego. Z tym zadaniem świetnie radzi sobie zielona kawa. Dzięki zawartości kwasu chlorogenowego zmniejsza wchłanianie węglowodanów, nie dostarczając tym samym źródła energii. To zaś sprawia, że organizm jest zmuszony czerpać ją ze zmagazynowanych w tkance tłuszczowej zapasów. Co więcej, dodatkową korzyścią ze stosowania zielonej kawy jest także zapobieganie poposiłkowemu spadkowi glukozy we krwi, dzięki czemu nie dochodzi do nagłych napadów głodu.
 
Gdzie szukać ekstraktu z zielonej kawy?
 
Zielona kawa dostępna jest w postaci „surowej”. Wystarczy kupić niepalone ziarna, by zyskać dostęp do dobroczynnego kwasu. Warto jednak mieć świadomość, że zielona kawa w ziarnach jest bardzo gorzka. Dlatego też dobrze jest postawić na gotowe suplementy. Dobre efekty, jeśli chodzi o odchudzanie daje preparat w formie kawowego napoju, np. Leptin Slim Green Coffee 1000, Leptin Slim Green Coffee 800. Ich atutem jest nie tylko wygodna forma spożycia, ale także obecność dodatkowych substancji zwiększających skuteczność działania preparatu. 
 
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy

powrót

Podziel się    


freshweb.pl 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook google plus blog