Wyszukiwarka:
Bądź na bieżąco z promocjami:


Podziel się    

Co jeść, czyli najzdrowsze produkty na polskim stole

 

Choć większość produktów sprzedawanych w polskich sklepach jest niezdrowa i tucząca, to przy odpowiedniej wiedzy da się z nich wybrać koszyk niezagrażający naszemu zdrowiu i sylwetce. Co w takim razi powinno być jego podstawą?

 

Produkty pełnoziarniste

Ciemne pieczywo, płatki owsiane, wafle ryżowe, pieczywo żytnie, makarony i ryż, względnie gotowane ziemniaki powinny stanowić codzienny fundament zdrowego żywienia. Powyższe produkty są sycące, zawierają dużo cennych witamin oraz wiele wartościowego błonnika, który ma niezwykle pozytywny wpływ na nasz organizm.

Warzywa i owoce

Wraz z produktami pełnoziarnistymi warzywa i owoce trzeba traktować jako podstawę naszego codziennego jadłospisu. O ile warzywa można spożywać bez żadnych ograniczeń, ponieważ są lekkostrawne i nie zawierają cukrów, to z owocami nie należy przesadzać, szczególnie jeśli zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów. Co prawda są one bardzo zdrowe i bogate w witaminy, ale jednak dla szczupłej sylwetki nie powinno się ich jeść częściej niż 2-3 razy dziennie.

Rośliny strączkowe i orzechy

Rośliny strączkowe, takie jak fasola, soczewica, soja, groch czy bób, a także orzechy są bogate w odżywcze i wartościowe białko oraz w cenny błonnik, dlatego poleca się je jako urozmaicenie w codziennej diecie.

Chude mięso, ryby i jajka

Kurczak, indyk, cielęcina, wołowina, jajka, a przede wszystkim ryby to produkty zaliczające się do chudego mięsa, które bez obaw można spożywać 4-5 razy w tygodniu. W ich składzie znajduje się sporo żelaza, witamin, magnezu i białka, a w przypadku ryb kwasy tłuszczowe omega-3, co pozytywnie oddziałuje na nasze zdrowie i sylwetkę.

Woda, soki, zioła

Oprócz jedzenia bardzo ważną rolę w codziennej diecie odgrywają napoje, o czym wiele osób zapomina. Poza wodą i sokami jednodniowymi, zdrowych produktów z tej kategorii praktycznie nie da się znaleźć na sklepowych półkach, dlatego jeśli lubimy soki warzywne lub owoce, musimy przygotować je sami z wykorzystaniem świeżych składników. Poleca się również zioła, herbatę i kawy odchudzające typu Leptin Zielona Kawa.

Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy

powrót

Podziel się    


freshweb.pl 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone
facebook google plus blog